» اخبار بخش کنترل و درمان صرع

جراحي صرع و تشنج مقاوم به درمان با همكاري تيم پزشكي از آلمان و جراحان مركز

اصولا در دنيا جراحي صرع بر روي بيماراني انجام مي شود كه نسبت به دارو مقاوم شده اند و تشنج آنها تحت كنترل نيست.

بیشتر بخوانید ...

ويزيت و جراحي بيماران كانديد

درتاريخ 1/30، 1/31، 2/1 و 2/2 تعداد 4 بيمار توسط تيم مشترك ايراني و كانادايي (نورولوژيست و جراح مغز و اعصاب) با تشخيص هاي (كاورنوما، تشنج فوكال با منشا تمپورال راست، تومور مغز و تشنج مقاوم به درمان) مورد جراحي قرار گرفتند.

بیشتر بخوانید ...

فراخوان بيماران تومور مغزي

ويزيت جانبازان تومور مغزي و تشنج مقاوم به درمان جهت بررسي و تعيين تكليف ادامه درمان، توسط گروه اپي لپسي مركز در طي سه روز متوالي (8، 9 و 10 شهريور)

بیشتر بخوانید ...

بخش کنترل و درمان صرع، تولدی دوباره برای بیماران مبتلا به صرع

بخش کنترل و درمان صرع با استفاده از کادری مجرب و به کار گیری جدیدترین امکانات تشخیصی و درمانی روز دنیا، تولدی دوباره برای بیماران مبتلا به صرع خواهد بود.

بیشتر بخوانید ...

 
» بیشتر بدانیم:
 • صرع چیست ؟

  بیماری صرع (تشنجات مكرر در يك دوره زماني خود) یكی از رایج‌ترین و شایع‌ترین بیماری‌های مغزی در جهان است كه تا امروز بالغ بر 35 میلیون نفر را در كشورهای مختلف به‌خود مبتلا كرده است. تشنج به يك حمله ناگهاني در فعاليت الكتريكي مغز اطلاق مي شود كه مي تواند باعث كاهش هوشياري و حركات مكرر و انقباضات عضلاني و گاهي اختلالات حسي شود.

  بیشتر بخوانید ...

 • روش هاي تشخيص صرع

  شرح حال و معاينه دقيق نوار مغز = به منظور مشخص كردن كانون دقيق تشنج در مغز، داشتن نوار مغزي طولاني و با كيفيت عالي و استاندارد با هدف افتراق تشنج از شبه تشنج.

  بیشتر بخوانید ...

 • روش هاي جراحي در صرع

  هدف اين مركز از  جراحی: کاهش شدت تشنج در بیماران، کاهش داروی مصرفی، برگرداندن بیمار به زندگی طبیعی، کاهش اختلالات روحی، روانی.

  بیشتر بخوانید ...

 • بهداشت روان در صرع

  عارضه صرع به دلیل طولانی بودن و مادام العمر بودن، اغلب باعث مشکلات روانی اجتماعی می شود و از زوایای مختلفی زندگی این افراد را تحت تاثیر قرار می دهد و در نهایت منجر به مسائلی چون فقدان احترام به خود،  افسردگی، اضطراب، انزوای اجتماعی و ترس از مرگ (در زمان حمله) می شود.

  بیشتر بخوانید ...

 • LTM چيست؟

  به ثبت و پایش همزمان امواج مغزی و ویدیویی حرکات و حالات بیمار مانيتورينگ مغزي طولاني مدت گويند. اين تست يك روش تشخيصي و استاندارد براي پيدا كردن كانون تشنج در بيماران صرعي مي باشد.

  بیشتر بخوانید ...

 • نوار مغزي چيست؟

  نوار مغز برای ارزیابی بیماران مبتلا به تشنج، گیجی و کاهش سطح هوشیاری، ضربه سر، و دیگر شرایطی که ممکن است، بعلت اختلال در کارکرد مغز ایجاد شوند (مثلا فراموشي و نيسان) مفيد مي باشد.

  بیشتر بخوانید ...

 
 
کتابخانه بخش کنترل و درمان صرع