پیوندها

» نکات مورد اشاره توسط جناب آقاى دكتر محمد آقاجانى معاونت محترم درمان وزارت بهداشت در بازديد از بيمارستان خاتم الانبياء (ص).

 

به نقل از خبرگزاری تی نيوز در بازديد جناب آقاى دكتر محمد آقاجانى معاونت محترم درمان وزارت بهداشت از بيمارستان خاتم الانبياء (ص).

دکتر آقاجانی گفت: متعادل كردن هزينه ها در اجرای برنامه مراقبت در منزل با پایه بیمارستانی، کمک می کند تا وزارت بهداشت گامی موثر در راستاى تحقق اقتصاد مقاومتى بردارد.
 
به گزارش وبدا دکتر محمد آقاجانى معاون درمان وزارت بهداشت روز گذشته از بيمارستان خاتم الانبيا بازديد كرد. معاون درمان همچنین در بازديد از بخش های مراقبت ويژه  بيمارستان خاتم الانبیا، از والدين شهدا و جانبازان که در این بیمارستان بستری هستند عیادت کرد.
 
اجرای برنامه مراقبت در منزل به شکل پایلوت
دکتر آقاجانی در بازدید از بخش آی سی یوی این بیمارستان با اشاره به اهمیت خالی بودن تخت های مراقبت ویژه برای بیماران با وضعیت حاد افزود: يكى از برنامه هاى وزارت بهداشت، برقرارى خدمات مراقبت در منزل با پايه بيمارستانى است که می توان آن را براي بيماران مزمن كه مدت طولانى در بخش هاى ICU  بستری هستند اعمال کرد.
دکتر آقاجانی علاوه بر مزیت خالی شدن تخت های مراقبت ویژه برای بیماران با وضعیت حاد، این اقدام را برای خود بیمار نیز مفید دانست.
وی گفت: كاهش احتمال بروز زخم بستر یا عفونت که از عوارض بیمارستانی هستند، افزايش روحيه بيماران در برقرارى ارتباط با بستگان در منزل و كاهش هزينه ها،از ويژگى هاى مهم اين طرح است.
دکتر آقاجانى در این مورد خاطر نشان کرد: در حال حاضر وزارت بهداشت برنامه خدمات مراقبت در منزل را در سه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران و ایران به صورت پایلوت در دست اجرا دارد و دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در این زمینه اعلام آمادگی کرده است.
 معاون درمان وزارت بهداشت در این خصوص افزود: متعادل كردن هزينه ها با اجرای این برنامه کمک می کند تا وزارت بهداشت گامی موثر در راستاى تحقق اقتصاد مقاومتى بردارد.
 
 
دیالیز در بخش مراقبت های ویژه
دکتر آقاجانی همچنین در ادامه بازدید خود از بخش های مراقبت ویژه بیمارستان خاتم الانبیا با اشاره به این که امکانات و اقدامات مطلوب دست اندرکاران این بیمارستان، آن را جزو ۱۰ بیمارستان برتر کشور قرار داده، از استقرار ۶ تخت دیالیز در بخش آی سی یوی بیمارستان خاتم الانبیا ابزار خرسندی کرد.
وی در این خصوص گفت: به تمام بيمارستان های کشور توصیه شده است که به دلیل بسیاری از بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه به دستگاه دیالیز و نیز به علت مخاطره آميز بودن انتقال بيمار از بخش مراقبت هاى ويژه به بخش دياليز و بى ثباتى هموديناميك بیماران این بخش، بخش مراقبت ویژه را  حداقل به یک دستگاه دیالیز مجهز کنند و این موضوع در اعتباربخشی ها نیز لحاظ شده است.
 
 
کنترل دستهای آلوده
دکتر آقاجانی در بخش دیگر بازدید خود از بیمارستان خاتم الانبیا، از دکتر کولیوند مدیر بیمارستان و دست اندرکاران اجرایی بیمارستان به دلیل توجه ویژه به تجهیزات بهداشت دست ها در بیمارستان و بخصوص در بخش های ویژه تقدیر کرد.
معاون درمان وزارت بهداشت در این مورد گفت: تحقیقات اخیر ثابت کرده است که مهمترين دليل انتشار عفونت در بيمارستان ها از طريق دست هاست که در بخش های مراقبت ویژه مى تواند منجر به مرگ بیماران شود. به همین دلیل در دستورالعمل هاى بيمارستانى و اعتباربخشى جديد به اين موضوع بسيار تاكيد شده است.
 
رتبه یک عالی...
دکتر آقاجانی پس از بازدید از بخش های ویژه، از بخش فوق تخصصى آنژيوگرافى و آنژيوپلاستى قلب و عروق محيطى، كلينيك تخصصى قلب،  درمانگاه، آزمايشگاه و اورژانس بيمارستان خاتم الانبیا بازديد كرد و وضعیت کلی این بیمارستان را مطلوب توصیف کرد.
وی گفت: این بیماراستانن در پایش های انجام شده بین بیمارستان های کشور، دارای امکانات و خدمات مطلوب بوده است که به همین دلیل رتبه یک عالی شده است.

1395/05/16 - 08:41